wirtualne-biura.com-logo

Zalety biura wirtualnego

Autor artykułu:
Redakcja

Biura wirtualne są coraz powszechniejszym rozwiązaniem dla startupów i firm, które chcą zmniejszyć koszty operacyjne oraz rozszerzyć swoją działalność na inne rynki. Rozwiązanie takie ma kilka niewątpliwych i korzystnych dla wielu organizacji zalet. Poznaj 4 najważniejsze z nich!

W ostatnim artykule wyjaśnialiśmy, na czym polega usługa wirtualnego biura. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej najważniejszym zaletom takiego rozwiązania.

4 kluczowe zalety biura wirtualnego

Biura wirtualne oferują szereg zalet. Oto 4 najważniejsze, przedstawiające, w jaki sposób biuro wirtualne może przynieść korzyści Twojej firmie.

Elastyczność

Z czynnikiem tym wiąże się wygoda. Biura wirtualne oferują takie korzyści. Możesz prowadzić swoją działalność z dowolnego miejsca na świecie. Możesz zaspokoić wszystkie potrzeby biznesowe, nie siedząc ciągle w fizycznym biurze.

Rozwiązania wirtualnych biur są elastyczne nie tylko dla właścicieli, ale również dla pracowników. W rezultacie świetnie wpływa to na ich satysfakcję i ostatecznie produktywność. Mogą oni pracować z domu. Oszczędzają tym samym czas i pieniądze na dojazdy. Dzięki temu mają większą swobodę i odpowiedni balans między życiem zawodowym a prywatnym. Zmniejsza to rotację pracowników. Są oni szczęśliwsi i mniej zestresowani. Mogą pracować w przyjaznym środowisku. Zwiększa się więc ich wydajność.

Co więcej, jeśli korzystasz z biura wirtualnego i zatrudniasz pracowników, nie musisz ograniczać się jedynie do zatrudniania fachowców w jednym obszarze, w którym znajduje się biuro. Możesz zatrudniać najlepszych. Bez względu na to, gdzie mieszkają. A to wszystko bez konieczności zmiany biura na większe i tym samym płacenia jeszcze wyższych cen czynszu. Czynnik ten zdecydowanie wspiera rozwój firmy. 

Biura wirtualne są idealne dla każdej firmy. Niezależnie od jej wielkości. To wyjątkowe rozwiązanie, ponieważ pozwala firmom wchodzić na nowe rynki międzynarodowe bez konieczności fizycznego przeprowadzania się do innej lokalizacji. Jeśli masz firmę w Warszawie i chcesz rozpocząć swoje usługi na rynku niemieckim, możesz ubiegać się o biuro wirtualne w Berlinie. Co ciekawe, nie ma żadnych ograniczeń co do liczby biur. Co oznacza, że możesz działać w każdym kraju na świecie. Rynek biur wirtualnych jest na tyle rozwinięty, że niezależnie od tego, czy interesuje Cię lokalizacja w Dublinie, Moskwie czy w zupełnie innych częściach świata — powinieneś bez problemów znaleźć dostawcę, który oferuje takie rozwiązanie.

Profesjonalizm i wiarygodność

Prowadząc firmę, należy wykazać się profesjonalizmem. Tutaj z pomocą przychodzą biura wirtualne. Kolejną zaletą dla małej firmy lub start-upu jest posiadanie prestiżowego adresu firmy. Jest to wskazówką dla klienta, że jesteś profesjonalistą. 

Prestiżowy adres firmy gwarantuje, że Twoja marka utrzymuje wiarygodny i profesjonalny wizerunek. Korzystanie z takiego adresu na wizytówkach, stronie internetowej czy też poczcie e-mail zwiększa zaufanie potencjalnych klientów. Jeśli na przykład wynajmiesz biuro wirtualne z adresem w największym biurowcu w Warszawie, wielu klientów bardziej docenia takie firmy. Daje to im poczucie bezpieczeństwa. Tworzy to pozytywne wrażenie o Twojej firmie. Jest to szczególnie istotne, jeśli prowadzisz firmę działającą na rynku B2B. 

Koszty

Trzecią, ale równie ważną zaletą jest ogromna oszczędność kosztów wynikająca z braku konieczności płacenia czynszu za fizyczną powierzchnię biurową. Nie musisz także ponosić innych kosztów związanych z prowadzeniem tradycyjnego biura. Takich jak konieczność jego wyposażenia, zakupu sprzętu biurowego i systemów telefonicznych.

Tym samym obniżasz ryzyko początkującej firmy. Brak konieczności ponoszenia wszystkich nakładów inwestycyjnych na wyposażenie i sprzęt biurowy oznacza, że masz mniej zobowiązań. Nie masz również żadnych długoterminowych umów najmu. To również zmniejsza ryzyko, ponieważ korzystasz z wirtualnego adresu i płacisz za niego tak długo, jak potrzebujesz. Dzięki temu możesz zaoszczędzić pieniądze i skoncentrować swoje finanse tam, gdzie najbardziej ich potrzebujesz — inwestując w rozwój swojego biznesu.

Wsparcie biznesowe

Pakiety biur wirtualnych oferują mnóstwo dodatkowych funkcji wspierających Twoją firmę. Dzięki temu możesz skoncentrować się wyłącznie na swojej organizacji. Nie musisz martwić się o czasochłonne zadania, takie jak obsługa połączeń i sortowanie poczty. Większość rozwiązań wirtualnych biur zajmuje się tym za Ciebie. Możesz być na bieżąco z administracją, a nawet z własnych asystentem. Dzięki temu nie musisz zatrudniać pełnoetatowego pracownika. Może to być opłacalne dla Twojej firmy, szczególnie na początku jej ścieżki.

Co więcej, istnieją również udogodnienia, takie jak przestrzenie robocze i sale konferencyjne, z których można korzystać. Najczęściej za możliwość taką należ dodatkowo zapłacić.

Podsumowanie

Wiele organizacji korzystających z systemów biur wirtualnych ma świadomość tych zalet. Liczba korzyści przemawiających za wyborem biura wirtualnego jest znacznie większa. Jednak nawet dzięki tym 4 podstawowym zaletom biura wirtualnego, możesz już dostrzec, czy taka usługa służy Twoim celom biznesowym, czy też nie.

Copyright © 2018-2020 – Wszystkie prawa zastrzeżone.
Nasi partnerzy: 
Blog o marketingu - Lembicz.pl