wirtualne-biura.com-logo

Optymalizacja wydatków dzięki wirtualnym biurom

Autor artykułu:
Redakcja

Zróżnicowana oferta wirtualnych biur umożliwia korzystanie z ich usług wielu przedsiębiorcom w zależności od potrzeb i posiadanego budżetu. Głównym punktem działania takiego biura jest oferta używania wirtualnego adresu, czyli wykorzystanie lokalizacji e-biura do zarejestrowania firmy i posługiwania się nim w codziennej działalności.

Na pomysł stworzenia wirtualnego biura w 1994 roku wpadł Ralph Gregory. Amerykanin, obserwujący szybko rozwijające się już w tamtych latach technologie komunikacyjne, zauważył, że nie ma potrzeby, aby przedsiębiorcy przebywali w zamkniętych biurowcach przez większą część dnia. Udało mu się przebadać rynek i wykazać, że wiele firm nie ma potrzeby działania w tradycyjnym, stacjonarnym biurze. Gregory założył swoją firmę oferującą usługi outsourcingu, początkując ideę wirtualnych biur.

Innowacyjne usługi kierowane są do osób prowadzących firmy, przede wszystkim takich, którym zależy na oszczędnościach czasu i pieniędzy. Wynajęcie własnego biura to koszt kilku tysięcy złotych miesięcznie, a w bardziej prestiżowych miejscach nawet kilkunastu tysięcy. Oczywiście ceny są najwyższe w Warszawie, a w dalszej kolejności w pozostałych miastach wojewódzkich. Dodatkowo do opłat dochodzi koszt wyposażenia biura i zakupu potrzebnych materiałów na początku działalności. W tradycyjnym modelu działania firmy, obowiązki personelu wirtualnych biur pełnią asystenci i sekretarki. Pracodawca musi ponosić koszt zatrudnienia swoich pracowników, organizować dla nich szkolenia i stanowiska pracy, płacić składki ZUS. Do powyższych wydatków dochodzą również opłaty zużywanych w biurze mediów.

Oszczędności dzięki posiadaniu wirtualnego biura

Ceny wirtualnych biur, oferujących podstawową usługę wirtualnego adresu, zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie w mniejszych miastach. Przedsiębiorstwa oferujące innym obsługę biurową rozszerzyły swoją działalność o dodatkowe usługi, aby zaspokoić najbardziej wymagających klientów. Zaczynając od możliwości współpracy z księgowymi, tłumaczami i prawnikami, a kończąc na umawianiu spotkań z klientami i użyczaniu przestrzeni biurowej w tym celu. Współcześnie zakres ich usług jest rozbudowany i może stanowić ofertę dla wymagających przedsiębiorców. Nawet złożona oferta wirtualnych biur jest konkurencyjna cenowo w porównaniu z wynajmem stacjonarnego biura.

Oprócz finansowych oszczędności klienci zyskują więcej wolnego czasu, ponieważ nie muszą szukać własnych pracowników oraz osób do współpracy. Nie ma potrzeby nawiązywania relacji z dodatkową firmą obsługującą księgowość, ani z agencją reklamową, w celu stworzenia logo firmy. Wirtualne biura oferują kilka usług w pakiecie potrzebnych każdemu przedsiębiorstwu obecnemu na współczesnym rynku. Wybierając dogodną lokalizację można wpłynąć na zwiększenie prestiżu firmy i sprawić, że stanie się ona rozpoznawalna. Wirtualne biura są atrakcyjnym rozwiązaniem dla sklepów internetowych, fundacji, freelancerów, firm szkoleniowych i wielu innych rodzajów działalności.

Copyright © 2018-2020 – Wszystkie prawa zastrzeżone.
Nasi partnerzy: 
Blog o marketingu - Lembicz.pl